Timetable30

The timetable is usually set in early January. In the meantime, you can see what's on offer on the Games page

The timetable is subject to change without notice. Facilitators, please feel free to request specific slots

The basic timetable is shown below. Click on a particular session to see which games are running in which session :

Friday 22nd January Pre-Con Party, venue TBA 7.00pm till late

Saturday 23rd January Sunday 24th January
Round 1 9:00 - 12:00 am 10.00am - 1:00 pm
Lunch
Round 2 1:00 - 4:00 pm 2:00 - 5:00 pm
Tea / Dinnner
Round 3 5:00 - 8:00 pm 6:15 - 9:00 pm
Round 4 8.30 - 11:30 pm

More details coming in December.

Saturday

Round 1 Round 2 Round 3
Room 1
Room 2 Games on Demand Games on Demand Games on Demand
Room 3 Games on Demand Games on Demand Games on Demand
Room 4 Games on Demand Games on Demand Games on Demand
Room 5 Games on Demand Games on Demand Games on Demand
Room 6 High School Princess High School Princess Role for Initiative
Room 7 The Impossible Skyscraper The Dragon of Copper Mountain Monster of the week - aro valley mysteries
Room 8 The Alchemist's Conference The Spittleford Women’s Franchise League The Prophecy Heist
Room 9 The Grand Wannabe Adventurer School Tournament The Pinebridge Slasher Escape across the Desert
Room 10 Kapcon Summer Slam III Kapcon Summer Slam III Kapcon Summer Slam III
Room 11 Wildlings The Long Dark Tea-time of the Soulless Troika: Egg of Time
Room 12 LARP: Curse of the Unicorn LARP: Vampires on a Train LARP: Fallout
Room 13 The Tribute Freeze | Thaw | Broil
Room 14 Planet Mercenary: Salvage Run
Room 15 Cypher System Demo: Predation Numenera Demo: The Kingdom Chalice Cypher System Demo: Predation
Room 16 Like Leaves in the Wind Call of Cthulhu - beginner friendly
Room 17 Cat Trek: The Search For Mittens Uncharted Worlds Dune: Desertfall
Room 18 Ironsworn: Beginnings The Sprawl: Urbo-Genesis Games on Demand
Room 19 Games on Demand Games on Demand Games on Demand
Room 20 Games on Demand Games on Demand Games on Demand
Room 21
Room 22
Special

Round 4 timetable (forgive the bad formatting)

Sunday

Round 5 Round 6 Round 7
Room 1
Room 2 Games on Demand Games on Demand Games on Demand
Room 3 Games on Demand Games on Demand Games on Demand
Room 4 Adventure Squad Adventure Squad Games on Demand
Room 5 Adventure Squad Adventure Squad Games on Demand
Room 6 Games on Demand Games on Demand Games on Demand
Room 7 How to GM panel Monster of the week - aro valley mysteries Return of the league of extraordinary gentle gamers
Room 8 Games on Demand HAXXOR REVOLUTIONARIES The Dragon of Copper Mountain
Room 9 The Pinebridge Slasher The Grand Wannabe Adventurer School Tournament Escape across the Desert
Room 10 Call of Catthulhu: The Great Escrape Murder in Moradin Street
Room 11 Wildlings 13th Age: Maker of Many 13th Age: Maker of Many
Room 12 LARP: Madame Macavity's Witchcraft Academy Call of Cthulhu - beginner friendly
Room 13 The Long Dark Tea-time of the Soulless
Room 14 Freeze | Thaw | Broil Uncharted Worlds
Room 15 Numenera Demo: The Kingdom Chalice Cypher System Demo: Predation Numenera Demo: The Kingdom Chalice
Room 16 Like Leaves in the Wind Untrue Detective Games on Demand
Room 17 The Spittleford Women’s Franchise League Casablanca II: The Legend of Curly's Gold Uncharted Worlds
Room 18 Games on Demand Games on Demand
Room 19 Games on Demand Games on Demand
Room 20 Games on Demand Games on Demand
Room 21 Games on Demand Games on Demand
Room 22
Special